בניה ירוקה - אקולוגית

 
ראיה אקולוגית של מבנה, אינה בהכרח מובילה לשפה אדריכלית מסויימת. בניה ירוקה אקולוגית יכולה להיות מבנה בנוי מלבני אדמה אבן ועץ, או מעוצב באופן מודרני לחלוטין עם תוספת של מערכות לאגירה וחיסכון באנרגיה ובמים.  אנו מאמינים כי צריך ללמוד מניסיונות העבר של הבניה הים- תיכונית המסורתית, אך גם להביט קדימה לעבר החידושים הטכנולוגים הרבים. בניה ירוקה היא הבנת הסביבה, הנוף והתנאים הטופוגרפים של המגרש הייחודי הם הכרח, על מנת למקם את נכון את  המבנה, להשתלב ולמזער את  פגיעה בקרקע. 

 
 

.• בניה בחומרים ירוקים ככול האפשר, כגון טיח מינראלי, עץ משקי המיועד לבניה, אבן לקט מקומית. טיח אדמה, לבני אדמה, ברזל וכו', מקנים לבתים אווירה חמה ותחושת נוחות. 

בתמונה בית בנחושה שהחללים הציבוריים מטוייחים בטיח אדמה


 


 


• תכנון נכון של המבנה, תוך התייחסות לכיווני השמים. הפניה של הפתחים (חלונות ודלתות) בצורה מושכלת, והצללתם לפי הצורך, יכולה להפחית את צריכת האנרגיה המושקעת בחימום/ קירור של הבית. שימוש באלמנטים ארכיטקטונים מסורתיים כגון ארובת רוח, בידוד והצללת  הגגות, קירות עבים/כפולים בעלי מאסה תרמית לאגירת אנרגיה, חצרות פנימיות  (פטיו) וכו'.
בתמונה ארובת רוח הפונה לכיוון מערב, ופנלים פוטו -ולטאים בבית בנחושה  


  


 

בתמונה קיר כפול בפרוייקט "שנטי במדבר" - בלוק 20, בידוד 5 ובלוק 10 בחוץ. סה"כ עובי הקיר כ- 38 ס"מ כולל טיח. בנוסף ניתן ליצור שימוש ערכי לעובי הקיר כנישות וארונות.
 
 

 
• הוספת מערכות תומכות למבנה לייצור, אגירה וחיסכון במשאבי הטבע. כגון מערכות סולריות משולבות, הפרדה וטיפול במים אפורים, איסוף מי נגר עילי, ואף שימוש במערכות אורגניות לטיפול במים שחורים.

בפרוייקט "שנטי במדבר" יופעל מתקן טיהור ביולוגי בשיטת constracted weland המטהרת את מי הביוב מפנה אותם להשקיית המתחם החקלאי החיצוני. המתקן נמצא בפיקוח מלא של המועצה ומשרד הבריאות.

 

בתמונה במתחם "בית השנטי" נבנו הקירות מאבן לקט שהקבלן אסף מהשטח, ואבן הריצוף בשטחי החוץ הינה פסולת מחצבה.

 

                                                                  יבגי סיטון אדריכלים -רח' ברל כצנלסון 42 א כפר סבא  טל:09-7463072                                                                                             
 

בניה-ירוקה-בניה-אקולוגית
    ארכיטקט-תכנון-ובניה   משרד-אדריכלות-בתים   משרדי-ארכיטקטים-אדריכלי-בניין    עיצוב-פנים-בתים-פרטיים-וילות   תוכנית-אדריכלית   תחרויות אדריכלות ועיצוב    דף הבית   צרו קשר 


ל ו צ ' - עיצוב אתרים